A ház földrajzi fekvése kétségkívül ideális a lendületes életvitelhez: közel van a város, ám a zaja elég távol. Miután földszinti – vagyis a ház bejárata felől nézve alagsori – a lakás, közvetlen kapcsolatban áll a kerttel, amit a társasház többi lakója szinte egyáltalán nem használ. Így, az eredetileg szűk szobákra darabolt teret megnyitva tágas, napfényes, kertes otthont alakíthattak ki. A lakberendezést tanuló tulajdonosnak kész tervei, ötletei voltak, ám a legeredetibbek a felújítási munkafolyamatok során jöttek. Miután régi az épület, házigazdáink a teljes cső- és villamoshálózat cseréje mellett döntöttek, hogy az új lakásban ne érhesse semmilyen kellemetlen meglepetés őket. A fürdőszoba bontása közben találták ki, hogy az amúgy normál kád ne a talajszinten álljon, hanem süllyesszék be a padlóba – az ötlet kitalálásának pillanatában épp egy gödör volt a helyiségben. Az étkezővel határos falat címeres téglákból rakták ki, az ablak pedig, ami egy omladozó ház régi nyílászárója volt, azért került rá, hogy a szomszédos helyiségből kapjon egy kis természetes fényt.
Hét éve a család kedvence a lágy héjú teknős, „aki” már harmadszorra költözik velük. Akváriuma most azért a konyhabútorba illesztve kapott helyet, mert ide esik a lakás északi oldala, és a feng shui szerint erre a helyre kell tenni a szerencsehozó teknőcöt. A nappali egy légtérbe került az étkezővel és a konyhával, s hogy szellős maradjon a szoba, egy régi dohányzóasztalnak levágták a lábát, most „alacsony fekvésben” be is tölti a funkcióját, mégsem zsúfolja a teret. A könyveknek a mennyezet alatt „könyvgalériát” építettek, így nem nyomaszt egy óriási könyvespolc. A régi ajtónyílást egyik oldalról befalazták, az így keletkezett beugróban pedig lett helye a televíziónak. Mellé a lakás színvilágához igazodó fotófal került, ami régi nyaralások emlékét őrzi.
A másik helyiség is háromfunkciós, itt kapott helyet a dolgozó-, a háló- és az olvasórész. Az eredeti terveken erkélyként szereplő olvasósarok mérete és kedvezőtlen fekvése miatt lett befalazva, ugyanis önálló erkélynek kicsi, a szobával egybenyitva viszont tágas hatást kelt, és védett is a kíváncsi tekintetektől. A hatalmas ablakokon beáradó fény tökéletes környezetet biztosít a szobanövények számára, így ez a rész az egész otthontól elkülönül, önálló szigetként működik. Az emberek nagy többsége gyűjtögető életmódot folytat, s ha néha selejtez is, mindig megkíméli a kedvenc darabokat. Vannak olyan tárgyaink, melyek egész életünk során végigkísérnek: ilyenek itt a sarokban álló farönkök, melyek a gödöllői erdőből valók, emlékeztetvén házigazdáink szülőhelyére. Szintén az előző lakásból költözött ide a tulipános láda, melyek máig megtartották funkciójukat. Egy izgalmas erdélyi kirándulás alkalmával bukkantak a tubára, ami ugyan a földön kapott helyet, de igazán nagy becsben van tartva.
Megálmodták a püspöklila-pink-rózsaszín színkombinációt, ám hosszas keresgélés után sem találtak megfelelő gardróbszekrényt, végül itt is a jó ötlet és a saját kivitelezés diadalmaskodott. A háziasszony egy egyszerű fehér szekrényt varázsolt saját kezűleg a fallal egyező színűre. Ezáltal a termetes bútordarab szinte beolvad a szerkezetbe. Az élénkzöld kiegészítők jelzik azt is, hogy ez egy fiatal szerelmespár lakása, akiknek tetszenek a tavasz színei, fontos a frissesség hangsúlyozása. Egyelőre a hálóban kapott helyet a dolgozó, ám gondolnak már arra is, hogy ha bővül majd a család, hogyan alakíthatják át a funkciókat, hogy egy új jövevénynek is jusson hely…